Vesnička Býčkovice je na samém okraji Českého středohoří a její okolí přímo vybízí k výletům na kole, ale i pěšky, anebo naopak autem, vlakem a autobusem za různými pamětihodnostmi a vzdálenějšími zajímavostmi. 

Kilometr odtud se nachází zámek Ploskovice s krásným parkem. V Ploskovicích je též restaurace, kde celoročně a dobře vaří. 

       Zámek z pohledu za alejí       Zámek se šeříky        Alej v zámeckém parku 

6km od Býčkovic se nachází obec Třebušín s kopcem a bytkem zříceniny hradu Kalich. V Třebušíně je Ranč 3V, který vítá návštěvníky, kteří rádi jezdí na koni, anebo nejezdí, ale rádi by to zkusili, či se to učili. Na ra nči je krytá jízdárna a velmi příjemní  majitelé ranče jsou zárukou, že si pobyt na ranči užijete ať už tam pojedete kdykoliv. Zde je možno prohlídnout si stránky ranče: http://www.trebusin.eu/

 Kostel v Třebušíně   Kostel v Třebušíně       Kalich s jízdárnou Jízdárna na Ranči 3V

 Dále krásné město Litoměřice (8km), které opravdu stojí za to prochodit, navštívit pamětihodnosti i muzeum a s dětmi se třeba projet motorovým vláčkem. 

   Litomerice   Litomerice  Litoměřice Litoměřice

 Městečko Úštěk je 12km vzdálené a stojí za to vidět. U Úštěka je jezero Chmelař, kde si v letním horku rádi zaplavete. Za Úštěkem se skví kalvárie Ostré a nedaleká zřícenina hradu Helfenburk.

Ustek  Úštěk Ustek a pohled na Ostre Úštěk Úštěk

 Výlet do Pekla (20km odtud) nabízí krásnou procházku údolím. Doporučujeme i zajímavý výlet na Boreč, což je sopečný vrch, ze kterého vychází pára a i v zimě je na něm okolo průduchů zelená tráva. 

Hrady Hazemburk, Helfenburk a Kamýk

Dále jsou tu místa jako Zubrnice - skanzen lidové architektury a tradic (12km) a k tomu muzeum železnice, kde je možno svézt se na drezíně. Pak i rozhledna Varhošť (15km), Víťova rozhledna (10km) ale i bližší rozhledna Hořidla (5km)

Rozhledna Varhošť  Rozhledna Varhošť   Hořidla Rozhledna Hořidla

 Několik příjemných tras pro pěší a cyklistiku. U Labe cyklostezka  vhodná i pro cyklisty začátečníky, kde se však dobře jezdí i na kolečkových bruslích.

Vozík za koloPro rodiny s malými dětmi nabízíme dvoumístný VOZÍK ZA KOLO k zapůjčení.

Na bruslení je vhodný i park u Labe v Litoměřicích či Lovosicích a pro úplné začátečníky stačí silnička z vesnice k fotbalovému hřišti (cca 500m hladkého asfaltu). Přímo před chalupou je slepá ulice, kde se děti mohou prohánět na odrážedlech, kolech i koloběžkách. 

Fotbalové hřiště pro milovníky kulatého neposedy. 

Pro děti krásné dětské hřiště na návsi (100m). 

Možnost rybaření u rybníka nad vsí. 

V Těchobuzicích je nejbližší přírodní koupaliště, ač někteří neváhají využít i nádrž nad vsí, anebo cachtání v potoce samém. Krásné koupaliště v Litoměřicích bude vyhovovat všem, co mají rádi více atrakcí u koupání.

Další tipy na výlety Vám rádi poradíme přímo na místě - podle Vašich představ a sil:-) Jinak ve fotogalerii jsou další fotky míst z blízkého okolí...

Krásné a přehledné informace o místních historických památkách - dokonce i o faře v samotných Býčkovicích najdete na stránkách: http://www.hrady.cz/index.php?OID=9571

 

V zimě

Doporučujeme LYŽOVÁNÍ u obce Tašov (11km), JÍZDY NA KONI na Ranči 3V, kde je krytá jízdárna, dále návštěvu BAZÉNU v Litoměřicích a pokud je tužší zima, je tu nad vesnicí možno bruslit na zamrzlém rybníce či sáňkovat a bobovat na okolních stráních. V zimních měsících DOPORUČUJEME též užít si SAUNOVÁNÍ přímo v chalupě, které prohřeje namožené či prochladlé tělo a přinese pocit naprosté pohody.